Sport: Jazda na rolkach pomyslem na rodzinne spedzanie czasu

Aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną to najlepsze rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Wspólne uprawianie sportu nie tylko jest świetną okazją do spędzania razem czasu ale także daje możliwość pogłębiania więzi między domownikami. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, by ciekawie spędzić czas, równocześnie dbając o kondycję fizyczną? Idealnym pomysłem są rolki! Jazda na rolkach jest nie lada frajdą nie tylko dla najmłodszych ale i osób dorosłych. Tego typu sport umacnia przede wszystkim nasze ciało, wspomagając równowagę oraz koordynację ruchową.

Wydawać by się mogło, że jazda na rolkach angażuje głównie partie nóg. Rzecz jasna w tym sporcie to nogi odkrywają kluczową rolę, jednak równie ważne są partie rąk czy plecy. Jazda na rolkach nie tylko kształtuje uda, łydki i pośladki ale także formuje mięśnie brzucha i wzmacnia mięśnie pleców, co korzystnie wpływa na kręgosłup. Decydując się na jazdę na rolkach warto jednak skupić się na wyborze odpowiedniego sprzętu. Na co zwracać uwagę kupując rolki? Przede wszystkim należy odpowiednio dobrać rozmiar! But powinien przylegać do nogi i być dopasowany rozmiarowo.

Poczucie stabilności to podstawa. Buty w tego rodzaju sprzęcie są sztywne, w związku z czym źle dobrane rolki mogą być powodem kontuzji. Równie istotną kwestią są kółka- warto wiedzieć, że wybierając rolki z miękkimi kółkami będą one lepiej się sprawdzać w przypadku wolniejszej, rekreacyjnej jazdy, w takim wypadku, gdy jeździmy na rolkach wyłącznie dla przyjemności, należy zakupić sprzęt, w którym kółka mają wielkość ok. 76-84 mm.